Anna Maria Cammilli

Annamaria Cammilli to kolejna, włoska marka, która zajmuje się tworzeniem wyjątkowej biżuterii artystycznej. Obecnie unikatowe projekty tej firmy tworzą kolekcję Białe Kruki w sklepie W.KRUK. Historia marki sięga roku 1983, choć jej twórczyni zasłynęła w świecie jubilerskim dużo wcześniej. Już od najmłodszych lat spełniała się jako malarka i rzeźbiarka. W latach siedemdziesiątych Annamaria otworzyła swój własny sklep, jednak pod szyldem rodziny męża, która związana była z jubilerstwem od pokoleń. Elita koneserów od razu doceniła innowacyjność, a jednocześnie ekskluzywność jej dzieł. Biżuteria tworzona przez młodą artystkę zwróciła także uwagę profesjonalnych jubilerów. Już niedługo po tym salon Annamarii był odwiedzany przez najlepszą klientelę Florencji. I tak w 1983 roku powstała marka Annamaria Cammilli Gioelli. Obecnie dzieci Annamarii tworzą zespół kreatywny w firmie matki. To już 5 pokolenie złotników, których tradycja sięga starożytności.

Biżuteria Annamaria Cammilli – inspirowana Florencją.
Z czym kojarzy się Wam Florencja? Dla większości osób to przede wszystkim zachwycająca architektura, rzeźby znakomitych twórców, szlachetne materiały i największe dzieła renesansowych artystów. Z drugiej strony to także piękne krajobrazy i natura, które urzeka każdego miłośnika przyrody. I właśnie zarówno te piękne, renesansowe formy, jak i miłość do natury możemy odnaleźć w wyjątkowych kolekcjach marki Annamaria Cammilli.

W wielu małych arcydziełach sztuki jubilerskiej, których twórcą jest marka Annamaria Cammilli, tematem przewodnim jest przyroda. Pracownicy firmy korzystają nie tylko z kolorów natury, ale także z jej form, które są punktem wyjścia wszystkich propozycji – nawet tych najbardziej abstrakcyjnych. Znajdziemy tu więc przede wszystkim motywy roślinne i kwiatowe, które zachwycają swoją delikatnością i subtelnością. Każdy naszyjnik czy kolczyk to swego rodzaju mikro-rzeźba, która wiernie odtwarza doskonałość natury. Nawet tak drobne elementy jak sztyfty wykończone są finezyjnymi, maleńkimi kwiatuszkami, które dodają im uroku. Ponadto popularne są też motywy fal i piaszczystych wydm.

Biżuteria luksusowa Annamaria Cammilli – tajemnice marki.
Każdy, kto choć raz spotkał się z biżuterią tej marki, z pewnością jest przekonany o jej unikatowości. Nie wzięła się ona jednak znikąd. Nie od dziś wiadomo, że włoska firma ma swoje tajemnice i cechy charakterystyczne, które wprowadza do każdego produktu jako swój znak rozpoznawczy. O czym mowa? Przede wszystkim o specjalnym wykończeniu, znanym pod nazwą “Shine and Matt”. Błysk, a jednocześnie jedwabista i nieco chropowata powierzchnia z matowym wykończeniem pozwala wydobyć z biżuterii głębię i trójwymiarowe kształty. Ponadto wiele pierścionków czy naszyjników to przeplatające się linie i smukłe wstążki, które podkreślają subtelność całego projektu.

Nie możemy też zapominać o kolorach, które odgrywają tu dużą rolę. Biżuteria unikatowa od Annamaria Cammilli powstaje aż w 8 kolorach 18-karatowego złota. Ostatnia rzecz to oczywiście wykorzystanie w produktach form rzeźbiarskich, które dają trójwymiarowy efekt. Wszystko to zwykle otoczone jest diamentowymi ramkami, które podkreślają charakter biżuterii. Nawet najdrobniejszy element wykonywany jest z największą precyzją i misternością. Złotnicy pracujący dla marki dbają o każdy detal, spędzając nieraz godziny przy mikroskopie. Właśnie dzięki temu marka osiągnęła poziom doskonałości w wykończeniach powierzchni metalowych, których nie da się podrobić.

Nic dziwnego, że właśnie dzisiaj biżuteria ekskluzywna tej marki rozpoznawalna jest na całym świecie i z pewnością jest jednym z liderów, jeśli chodzi o włoskie marki biżuterii. Jesteśmy pewni, że każda kobieta zakocha się w tych misternych wykończeniach, fakturze i przepięknych barwach złota. W ofercie marki znajdziecie kolczyki, naszyjniki, bransolety czy pierścionki. Dzięki nim każda kobieta będzie się prezentować elegancko i z klasą.